Ako sa záčastniť IDO na platforme OccamRazer

V tomto krátkom návode si ukážeme, ako si kúpiť OCC (token Occam.Fi), urobiť vklad (angl. stake), zaregistrovať sa pre IDO (Initial DEX Offering), skontrolovať stav na „whitelist“ a kúpiť IDO tokeny.

Poznámka: OccamRazer bude aktualizovať platformu na novú a vylepšenú verziu. Všeobecné princípy však zostanú rovnaké. Sledujte oficiálny YouTube kanál Occam.Fi , kde nájdete aktualizované príručky.

Základný video návod: https://www.youtube.com/watch?v=3CwYthBsDmk

Vytvorenie peňaženky MetaMask

Prvým krokom je vytvorenie peňaženky MetaMask, ak ju nemáte. V súčasnosti Occam.Fi podporuje iba MetaMask. Ako na založenie peňaženky MetaMask nájdete aj na:

https://kryptokava.sk/n%C3%A1vody/metamask-pe%C5%88a%C5%BEenka-n%C3%A1vod

Occam.Fi

Po nastavení peňaženky MetaMask otvorte webovú stránku Occam.fi https://occam.fi/.

Skontrolujte, či je adresa URL: https://occam.fi/ správna a či má stránka platný certifikát SSL (symbol zámku naľavo od adresy URL). Na stránke, uvidíte tlačidlo „Razer App“. V ďalších krokoch prejdeme k rozhraniu OccamRazer, ale najprv musíte prejsť cez registráciu KYC (angl. Know Your Client) a zakúpiť si tokeny OCC.

Proces KYC

Najprv musíte prejsť procesom „KYC“ (poznaj svojho zákazníka.) Toto je zákonná požiadavka na účasť v IDO na platforme Occam.Fi. KYC sa nevyžaduje, ak máte OCC iba na „staking“ a odmeny CED (angl. CED rewards). Ak chcete začať proces KYC, kliknite na ponuku hlavného panela - zvýraznenú červeným štvorcom na obrázku – viď. nižšie.

IDO KYC

Potom kliknite na „IDO KYC“, ak nie ste rezidentom USA. , alebo tzv. „akreditovaný US KYC“. Upozorňujeme, že budete musieť mať po ruke osobné dokumenty vrátane dokladu o adrese, preukaz totožnosti s fotografiou a prípadne ďalšie dokumenty, ako to vyžaduje jurisdikcia. Existujú určité obmedzené jurisdikcie, úplný zoznam nájdete u poskytovateľa KYC.

Potvrdenie KYC

Potvrdenie KYC trvá vo výnimočných prípadoch od 15 minút do 24 hodín. Pre väčšinu ľudí by mal byť proces KYC jednoduchý. Jedným z najdôležitejších krokov je zabezpečiť, aby vaša fotografia bola jasná a preto možno budete musieť na tento krok použiť svoj telefón. Po potvrdení KYC dostanete e-mail na vašu mailovú adresu, ktorú zadáte.

Ak potvrdenie trvá dlhšie ako 24 hodín, kontaktujte Occam.Fi prostredníctvom tohto špeciálneho formulára Google: https://forms.gle/gbUVKfKpGngMWzJDA a spoločnosť Occam.Fi vám obratom odpovie.

S problémami sa neobracajte na poskytovateľov KYC, pretože vybavie prípadného problému bude trvať dlhšie, ako keby ste priamo kontaktovali Occam.Fi.

Po zobrazení výzvy musíte zadať adresu vašej Ethereum peňaženky, z ktorej sa budete zúčastňovať na IDO. Ak zadáte inú adresu, nebude rozpoznaná a pridaná na „whitelist“.

Tip: Ak sa chcete zúčastniť na najbližšom IDO, urobte svoj proces schvaľovania KYC, čo najskôr. KYC sa vykonáva len raz na adresu peňaženky a platí aj pre všetky budúce IDO.

Kúpa tokenov OCC (Occam.Fi)

Tokeny OCC si kúpite kliknutím na jednu z ikon v červenom štvorci na obrázku nižšie. V súčasnosti je OCC obchodované v pároch na UniSwap, Bitcoin.com Exchange, SushiSwap, Bitrue, Gate.io, MEXC a ďalších. Ak ste zakúpili cez CEX (Bitcoin.com Exchange), nezabudnite, že budete musieť previesť svoje tokeny OCC do vašej peňaženky MetaMask.

Nákup tokenov OCC prostredníctvom Uniswap

Nákup cez Uniswap vám umožňuje automaticky pridať zakúpené OCC tokeny do vašej peňaženky MetaMask.

Ako kúpiť OCC na UniSwap? Na stránke Occam.Fi kliknite na logo „jednorožca“, ktoré je na zobrazené na obrázku nižšie zvýraznené červeným štvorcom. Nákup je možné spraviť aj priamo cez https://app.uniswap.org/#/swap.

Pripojenie vašej peňaženky MetaMask k Uniswap

Po otvorení Uniswap kliknite na „Pripojiť peňaženku“ (angl. Connect Wallet) a zmeňte krypto aktíva podľa vlastného výberu za tokeny OCC. Ak si nie ste istí, ako kúpiť aktíva na UniSwap, postupujte podľa krokov v tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=dNEzRt6H7ns

Pripojte svoju peňaženku MetaMask k OccamRazer

Teraz ste pripravení pripojiť svoju MetaMask k OccamRazer. Ak to chcete urobiť, kliknite na „Razer App“ na webovej stránke alebo zadajte https://razer.occam.fi  do panela s adresou URL.

Pripojenie peňaženky MetaMask k OccamRazer

Teraz môžete pripojiť svoju peňaženku MetaMask s OccamRazer. Otvorenie stránky OccamRazer môže viesť k niekoľkým rôznym scenárom v závislosti od typu vášho prehliadača, vyrovnávacej pamäte atď.

Pripojenie peňaženky MetaMask k OccamRazer - automaticky

Po spustení OccamRazer sa automaticky otvorí okno vašej peňaženky MetaMask v pravom hornom rohu. Zadajte svoje heslo, kliknite na tlačidlo „ďalej“ (angl. next) a potom na tlačidlo „podpísať“ (angl. Sign).

Pripojenie peňaženky MetaMask k OccamRazer - manuálne

Je možné, že sa okno vašej peňaženky MetaMask automaticky neotvorí. V takom prípade kliknite na „pripojiť MetaMask“ (angl. Connect MetaMask), ako je znázornené červenou farbou na obrázku nižšie. Prihláste sa do svojej peňaženky a potom kliknite na tlačidlo „podpísať“ (angl. Sign) ako je uvedené vyššie.

Vklad tokenov OCC

V tomto kroku musíte vložiť svoje tokeny OCC, ktorý ste si kúpili. Svoje OCC môžete vložiť už pred tým, ako prejdete procesom KYC. Ak chcete vložiť svoje tokeny OCC, tak musíte najprv pripojiť svoju MetaMask, ako je popísané v predchádzajúcich krokoch.

Ak chcete začať, kliknite na "OCC Panel" – ako je zobrazené na obrázku nižšie.
A následne  kliknite na tlačidlo „Stake OCC“ – ako je zobrazené na obrázku nižšie

Zadanie sumy vkladu

Zadajte čiastku tokenov OCC, ktorú chcete vložiť, a kliknite na tlačidlo „Stake“ (vklad). Môžete tiež kliknúť na tlačidlo „Max“, aby ste vložili všetky vaše dostupné OCC tokeny.

Potvrdenie vkladu na peňaženke MetaMask

Vo vašej peňaženke MetaMask sa zobrazí okno. Kliknite na tlačidlo „potvrdiť“ (angl. Confirm).

Nedostatok ETH tokenov na poplatky

Ak nemáte dostatok tokenov Ethereum na poplatky (angl. gas) na dokončenie vkladovej transakcie, tak tlačidlo „Confirm“ zostane nezvýraznené a svetlomodré (alebo sivé), ako na obrázku nižšie.

V prípade potreby pridajte alebo si zakúpte do svojej peňaženky MetaMask viac tokenov ETH (Ethereum) a dokončite proces. Keď vložíte tokeny OCC a prejdete procesom KYC, tak sa môžete zaregistrovať na IDO. Ak potrebujete video sprievodcu, ktorý vám pomôže dokončiť tento proces, nájdete ho na https://www.youtube.com/watch?v=dNEzRt6H7ns.

Registrácia IDO

Ak sa chcete zaregistrovať pre IDO, musíte počkať, kým sa otvorí registrácia pre konkrétny projekt IDO, ktoré sú zvyčajne oznámené na oficiálnych stránkach projektov, alebo na ich oficiálnych kanáloch v sociálnych médiách. Keď projekt IDO je spustený, tak budete môcť kliknúť na tlačidlo „registrovať“ (angl. Register).

Ak registrácia ešte nie je otvorená, tak na tlačidle „Register“ sa zobrazí nápis „Registrácia čoskoro“ (angl. Register soon), tak ako je zvýraznené v červenom štvorci na obrázku nižšie.

Po otvorení registrácie — Kliknite na „registrovať“ (angl. Register) a transakciu podpíšte (potvrdte). Upozornenie: Ak sa zaregistrujete a budete na pridaný na „whitelist“, tak možno budete musieť počkať určitý čas, ktorý dostanete ako obdobie na rozmyslenie si investície (vkladu) aj keď sa nezúčastňujete IDO.

Zúčastnite sa IDO

Ak ste pripravení zúčastniť sa vkladu do IDO, tak približne 24 hodín pred každým IDO bude online zverejnený zoznam všetkých účastníkov a ich účasť v účastníckej vlne.

Ak si chcete zobraziť výsledky IDO, pripojte svoju MetaMask k „razer.occam.fi“ a umiestnite kurzor myši na položku „vo fronte“ (angl. In queue), ako je uvedené na obrázku nižšie, zvýraznené červeným štvorcom.

Nákup IDO

Keď nastane váš čas možnosti zúčastniť sa IDO, tak budete môcť kliknúť na tlačidlo kúpiť (angl. Buy), ako je uvedené na obrázku nižšie, zvýraznené červeným štvorcom.

Poznámka

Všetci registrovaní účastníci sú zaradení do „vĺn“. Používateľ sa môže zúčastniť IDO iba počas pridelenej vlny. Ak chcete zobraziť vlnu a časový plán vlny, umiestnite kurzor myši na položku „vo fronte“ (angl. In queue).

Takzvaní „Stakers Tier 1 & 2“ tokenov OCC sú umiestnení do vlny 1, pretože majú zaručenú alokáciu poradia. Všetci ostatní používatelia sú náhodne priradení k ďalším vlnám.

Záver

Occam.Fi je platforma prichádzajúca na platformu Cardano. Prostredníctvom Occam.Fi sa môžete zúčastniť IDO rôznych projektov, ktorých tokeny sú v počiatočnej ponuke. Pred každým vstupom do akýchkoľvek IDO projektov si spravte dôkladnú analýzu projektu.

 Nákup kryptomien je spojený, ako aj u iných investícií, s rizikom. Vždy je potrebné zvážiť, akú sumu chcete investovať a je to vždy na individuálnom rozhodnutí.