Môže niekto uhádnuť "seed" vašej krypto peňaženky?

Predpokladáme, že každý si položí otázku pri vytvorení svojej krypto peňaženky a obzvlášť pri vytvorení svojej hardwarovej peňaženky, či sú jeho „seed“ bezpečné. Seed je slovný ekvivalent 256 bitového čísla, z ktorého sa deterministicky odvodzujú vaše privátne kľúče.

V súčasnej dobe môžete bez akýchkoľvek obáv svoje kryptomeny uložiť na svoje HW peňaženky, nakoľko prípadná obava z toho, že niekto uhádne vaše „seed“ veľmi malá alebo takmer žiadna, samozrejme pokiaľ svoje „seed“ nezverejníte alebo ich niekomu nedáte. Základom je držať „seed“ len u seba a nikde ho nezverejňovať a nedržať ho vo svojom počítači. „Seed“ v slovnej forme sa používa z dôvodu, že je lepšie zapamätateľný a lepšie sa s ním tak pracuje, ako keby sme si mali extrémne dlhé binárne, či šestnástkové číslo zapamätať. Aká je teda pravdepodobnosť, že niekto uhádne vaše „seed“? Veľmi malá. Ak si predstavíme a povieme, že máte 4 miliardy počítačov s niekoľkými výkonnými grafickými kartami a každá z nich dokáže zvládnuť vyskúšať 4 miliardy možností za 1 sekundu. Takéto množstvo počítačov alebo taký obrovský superpočítač musí mať každý druhý človek na zemi. To znamená zhruba 4 miliardy ľudí. A aby to bolo ešte zaujímavejšie tak dodáme, že potrebujete ešte 4 miliardy planét rovnako veľké ako naša Zem, na ktorých tiež každý druhý človek vlastní takýto superpočítač. A takýchto „super galaxií“ tiež potrebujete 4 miliardy.

No a ak by tieto 4 miliardy galaxií, ktorá obsahuje 4 miliardy planét, a na každej planéte je 4 miliardy ľudí, zo 4 miliardami superpočítačov s výkonom 4 miliardy možností za sekundu a bežali by 4x4 miliardy sekúnd, tak výpočtom dostaneme cca 507 miliárd rokov.....

Takže áno, vaše „seed“ sú bezpečné, pokiaľ ako je vyššie uvedené svoje "seed" nezverejníte alebo ich niekomu nedáte, a držíte ich mimo svojho počítača. Na ich uloženie je možne použiť napr. Bunkeroid, alebo Cryptotag Zeus alebo Thor.