Hodling

Hodling (držanie kryptomien) je v poslednom období asi najznámejšou investičnou stratégiou pre kryptomenu, teda aspoň historicky. Znamená to držať alebo „hodl“ kryptomenu. Táto metóda sa ukázala ako jedna z najjednoduchších a najefektívnejších stratégií pre nováčikov, ale aj pre ostrieľaných krypto veteránov a investorov. V podstate to znamená, že investujete a držíte svoje aktíva.

Ak ste si istí svojimi investičnými rozhodnutiami, ste ochotní vydržať volatilitu trhov, správne načasujete investíciu a vydržíte svoje stanovené časové obdobie, tak hodl je najlepší spôsob investovania do kryptomeny. Hodling je skvelý spôsob, ako odstrániť emócie z vašich investícií. Najmä pre tých, ktorí nemajú čas na neustále sledovanie každodenných výkyvov cien. Nízky nákup a vysoký predaj sú aj naďalej stratégiou pre mnohých kryptoinvestorov.

Mnoho obchodníkov navyše stále udržiava hodl portfólio. Jednou z bežných stratégií investovania do kryptomeny je obchodovanie s altcoinami ako spôsob, ako rozšíriť portfólio bitcoinov. Najčastejšie krypto portfóliá sú prevažne tvorené bitcoinami a ethereom.