Najvýznamnejšie zmenárne a burzy pre nákup kryptomien

Najvýznamnejšie zmenárne a burzy, pomocou ktorých si môžete vychutnať bezproblémovú cestu do sveta kryptomien.

Coinbase https://www.coinbase.com/

Coinbase je jednou z najväčších online platforiem pre obchodovanie s kryptomenami. Zmenáreň Coinbase (prípadne burzu ProCoinbase https://pro.coinbase.com/) je možné použiť priamo pre nákup alebo predaj kryptomien. Aj keď ceny nie sú najlepšie, tak platforma je veľmi jednoduchá najmä pre začiatočníkov, ktorí chcú s kryptomenami začať.  

Binance https://www.binance.com/en

Binance má povesť najvýznamnejšej globálnej výmennej platformy (burzy). Jej zákazníci získavajú mnoho výhod vrátane nízkych poplatkov, dobrej podpory a primeraného zabezpečenia a rôznych jazykových variácií. Ponúkajú veľmi dobré výmenné kurzy a majú niekoľko možností ako prijať „fiat“ peniaze na váš účet za účelom ďalšieho nákupu kryptomien.

Kraken https://www.kraken.com/

Jedna z najstarších búrz, Kraken, je ďalšou veľmi dobrou platformou s veľmi priaznivou výškou poplatkov voči obchodníkom s kryptomenami. Umožňuje tiež obchodovanie s tzv. „futures“, aj keď táto funkcia je už viac pre pokročilých a prináša aj veľa rizík.

CoinJar https://www.coinjar.com/eu/

Burza CoinJar vznikla v roku 2013 a je jedným s priekopníkov na trhu. Je považovaná za najlepšiu výmennú platformu pre začiatočníkov vo Veľkej Británii. Užívateľské rozhranie je jednoduché a má aj veľmi dobrú podporu pre zákazníkov. Ponúka tiež jedny z najnižších poplatkov.

Coin Mate https://coinmate.io/home

Patrí medzi najznámejšie európske burzy s možnosťou priamej kúpy kryptomien bankovým prevodom alebo platobnou kartou. Nákupy a výbery do fiat mien umožňuje ako väčšina búrz prostredníctvom SEPA prevodov alebo VISA.

OKEx https://www.okex.com/

Kryptomenová burza OKEx patrí medzi najväčšie v krypto svete a to ako z pohľadu denného objemu, počtu investorov, obchodníkov atď.   Na burze OKEx je možné obchodovať viac než 500 rôznych kryptomenových párov. Ide o burzu, ktorá neposkytuje služby spojené s fiatom a tak sa radí medzi také burzy ako napríklad Bittrex.

Bitmex  https://www.bitmex.com/

Bitmex, nie je určená pre nováčikov. Platforma je zložitejšia a je vhodná skôr pre náročnejších obchodníkov, pretože obsahuje veľa nástrojov a funkcií pre aktívny trading. Je možné obchodovať až so 100násobnou pákou.

Huobi  https://www.huobi.com/en-us/

Huobi je najväčšou čínskou burzou, ktorá bola založená v roku 2013 v Pekingu. Z hľadiska objemu obchodov sa radí medzi najväčších 10 búrz s krypto aktívami. Jej služby sú spoľahlivé a bezpečné pre obchodovanie s kryptomenami. Je preložená do viacerých jazykov. Na burze, pri vykonávaní operácií, užívateľ dostáva body, ktorých počet určuje úroveň VIP.

Poloniex https://www.poloniex.com/

Burza je na trhu od r.2014 a na burze Poloniex je možné obchodovať so stovkou kryptomien. Na burze je veľká likvidita a je dosť obľúbená medzi používateľmi.  Burza Poloniex bola v minulosti vykradnutá, ale škoda bola používateľom uhradená.