Coinbase karta a platby kryptomenami cez Apple Pay a Google Pay

Najväčšia kryptomenová burza Coinbase so sídlom v USA oznámila, že integrovala služby Apple Pay a Google Pay. Milióny ľudí po celom svete používajú Apple Pay alebo Google Pay na každodenné nákupy, od dodávok potravín, elektroniky, či rôzne domáce potreby. Odteraz je možné za tieto nákupy dostať naspäť až 4% v kryptomenách, ak zákazník použije kartu Coinbase so službou Apple Pay alebo Google Pay. Takto je možné pri platbách kartou Coinbase prostredníctvom Apple Pay alebo Google Pay získať späť 1% v kryptomene Bitcoin (BTC) alebo 4% v kroptomene Stellar Lumens (XLM). Spoločnosť Coinbase zároveň uviedla, že bude prevádzať kryptomeny na fiat meny tak, aby im umožnila aj vklady a výbery z bankomatov.

Ak ste používateľom služby Google Pay, svoju kartu Coinbase môžete pridať prostredníctvom aplikácie Google Pay. Ak ste používateľom služby Apple Pay, tak svoju kartu môžete pridať prostredníctvom aplikácie Apple Wallet, alebo aplikácie Coinbase.

Americká kryptoburza prvýkrát uviedla svoju debetnú kartu Visa na trh v apríli 2019 vo Veľkej Británii, aby umožnila bezproblémovú platbu bitcoinami a inými kryptomenami za tovar a služby. Od svojho prvého spustenia vo Veľkej Británii, Coinbase uviedla na trh svoje karty v ďalších častiach Európy. Program odmien na karte Coinbase však bude spočiatku prístupný iba zákazníkom z USA. Spoločnosť tiež uviedla, že plánuje rozšíriť rozsah svojho programu odmeňovania vo všetkých krajinách. Okrem Coinbase oznámila aj kryptoburza Gemini, že v spolupráci s platobným gigantom Mastercard plánuje uviesť na trh kreditné karty Gemini, ktoré umožnia používateľom pri nákupe kryptomenami získať naspäť tri percentá v bitcoinoch. Májový prieskum spoločnosti Mastercard odhalil, že 40% opýtaných respondentov je otvorených využívať kryptomeny, ako platobnú možnosť.