Bloomberg: „Sme v záverečnej fáze tohto medvedieho trhu s kryptomenami“

K aktuálnemu stavu na kryptotrhu sa v nedávnom rozhovore pre Stansberry Research vyjadril Mike McGlone, hlavný komoditný stratég Bloomberg Intelligence.

V rozhovore Mike McGlone uviedol: „Kryptomeny už klesli o viac ako 80 % a jednoducho nechcete byť až príliš veľkým „medveďom“ keď už niečo klesne o 80%. Hoci to nie je jednoduché, tak si myslím, že sme v záverečnej fáze tohto medvedieho trhu s kryptomenami. Trhy zvyčajne netvoria dno typu písmena „V“. Trhy to musia sťažiť tak, ako je to len možné a kľúčovou vecou, ktorú som sa počas rokov obchodovania naučil je to, že najmä počas medvedieho trhu si vytrháte všetky vlasy a takmer všetci prídu o peniaze. Toto obdobie je náročné a nestabilné. Je potrebné mať na pamäti, že toto nie je len kryptozima. Toto obdobie je studené pre všetky aktíva okrem komodít.  Aj komodity však musia padnúť dole. Kým sa tak nestane, tak do vtedy bude Fed pokračovať v sprísňovaní menovej politiky. Tak to podľa mňa bude.“

V rozhovore zverejnenom 26. novembra 2022 McGlone predpovedal, ako nízko by mohla klesnúť cena Bitcoinu v krátkodobom až strednodobom horizonte. McGlone povedal: „Bitcoin sa hlboko prepadol dole zo svojich najvyšších hodnôt. Napriek bolestivej fáze na trhu stále vidím pevný základ Bitcoinu, ako rodiaceho sa aktíva a technológie. Súčasný prepad sa dá porovnať s prasknutím internetovej bubliny v rokoch 2000 až 2002. Bitcoin by dno mohol dosiahnuť okolo hodnoty 10.000 až 12.000 dolárov. Tam sa nachádza veľmi silná podpora, z ktorej sa Bitcoin môže odraziť a vystúpiť na vzostupnú trajektóriu.“

Ukazuje sa tiež, že Bitcoin znáša recesiu lepšie ako napríklad META, čo je materská spoločnosť Facebooku, Instagramu a ďalších značiek vlastnených Markom Zuckerbergom. META zaznamenala po obrovskej stávke na metaverse voľný pád a jej akcie zastihol jeden z najstrmších výpredajov vo svete financií. Bitcoin sa dobre drží v porovnaní s ostatnými kryptomenami, či dokonca aj v porovnaní s niektorým špičkovými technologickými akciámi. Prvá kryptomena tak vykazuje väčšiu odolnosť, než sa vôbec počas recesie očakávalo.